Lovaskultúra oktató képzés a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen!
Jelentkezz május 23-ig
Szeptemberben induló évfolyamunkba!
IDÉN IS INDUL LOVASKULTÚRA OKTATÓ KÉPZÉS
Lovas vagy és másoddiplomát szeretnél? Itt a lehetőség: a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem felvételt hirdet diplomával rendelkező lovasok részére lovaskultúra oktató szakirányú továbbképzésre, a 2022/2023-as tanévre.
Lovaskultúra oktató szakirányú továbbképzésről
Megújult képzési struktúrával várunk Magyarország legkomplexebb lovas képzésére!
A képzés elsődleges célja a különféle tudományterületeken felsőfokú diplomát szerzett, lovaskultúra iránt érdeklődő szakemberek képzése, ennek eredményeként széles látókörű, minőségi elméleti és gyakorlati tudással rendelkező lovas értelmiségi réteg kinevelése. A megszerzett elméleti és gyakorlati ismereteik birtokában a végzett szakemberek képesek a lovaskultúra különböző területein (oktatás-nevelés, sport, menedzsment, turizmus, lovas szakértői tevékenység, egyéb szolgáltatás) állami, civil szervezeti, és magánszektorban eredményesen tevékenykedni, a feladatok ellátásához szükséges legújabb ismereteket kreatívan alkalmazni.
- Képzés időtartama: 4 félév
- Kontaktórák száma: 600, amelyből gyakorlati lovasoktatás és lovaglás 160 óra
- Képzés formája: levelező, önköltséges
- Tandíj félévenként: 350.000, melyre részletfizetés, illetve diákhitel igényelhető!
- Külföldi szakmai gyakorlati lehetőség Erasmus+ pályázat keretében
- Jelentkezési határidő: 2022. május 23. hétfő
- Felvételi dátuma: 2022. június 8. szerda, Simonpuszta Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület
Felvételi követelmények
- Felsőfokú végzettséget igazoló diploma bármilyen tudományterületen
(hagyományos főiskolai vagy egyetemi, BSc, BA, MSc, MA) - A felvételi vizsga két részből áll: motivációs beszélgetés, A1-es díjlovagló feladat korrekt bemutatása
- A gyakorlati vizsga alól mentesül az, akinek rajtengedély vizsgája van, bármelyik olimpiai szakágból
- Házi- vagy sportorvos által igazolt, lovagláshoz megfelelő fizikai és egészségi állapot
Jelentkezés a felvételire
Töltsd ki a jelentkezési lapot és küldd el aláírással szkennelve a lovaskultura@tf.hu e-mail címre, vagy postai úton a Lovaskultúra Szakcsoport címére: 1525 Pf. 69, Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, Lovassportok Csoport
Tanulj a legjobbaktól
Tuska Pál, Kassai Lajos, Dallos Zsófia – és még megannyi remek lovas szakember!
Tanulj a legjobbaktól, és szerezz lovas másoddiplomát a TE-en!
Győrffy-Villám András, Tuska Pál, Bába András, Pénzes Gábor, Langer Dóra, Varga Kata, Zupán Péter, Páska Ildikó mind mind tanítani fogja a Lovaskultúra oktató szakra jelentkezőket. És ez nem a teljes lista!
- Akkor is érdemes elvégezned a szakot, ha nem a lovazásból szeretnél megélni, hanem “csak” lovas ismereteidet szeretnéd kamatoztatni.
- De, ha a célod lovas szolgáltató vállalkozás üzemeltetése, akkor jó, ha tudod, hogy ezzel a képesítéssel nem kell külön mezőgazdasági végzettség, hogy földtulajdonos lehess.
- Nincs szükséged külön OKJ-s lovas túravezetői papírra sem.
- A felvételi jelentkezési határideje: 2022. május 23.
- Felvételi tájékoztató: https://www.lovaskultura.net/felveteli/
Felvételi vizsga
- Időpont: 2022. június 08. szerda
- Helyszín: Simonpuszta Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület
- Ruházat: alkalomhoz illő, normál lovas ruházat (kobak, lovasnadrág, csizma, ing, stb.), de nem kötelező a versenyfelszerelés
- A felvételi vizsgára a TE lovat biztosít, de igény szerint saját lóval is lehetséges a vizsgát teljesíteni
- A Simonpusztai NLHE van lehetőség gyakorolni, elérhetőségeik a http://simonpuszta.hu honlapon megtalálhatók
- Felvételi vizsga díja: 5.000.- Ft (saját lóval 3.000.- Ft), melyet a vizsga megkezdése előtt a helyszínen, készpénzben kérünk rendezni
- Felvételi vizsgaprogram: A1 Díjlovagló feladat (időtartam kb. 3 perc 30 mp, 20×40 négyszög)
Hagyomány és korszerűség – ez a TE
A Testnevelési Egyetem egyike a világ legrégebben alapított felsőoktatási intézményeinek a testkultúra területén. Egyszerre jellemzi a tradíciók megőrzése és az állandó változás, megfelelés a kor követelményeinek, amely a lovas képzéseinkben is visszatükröződik.
Kevés olyan egyetem van a világon, ahol ilyen jól ötvöződik az oktatói karban és a képzésben a sportszakmai gyakorlat és a sporttudomány. Ennek is köszönhető, hogy a TE világszinten a legismertebb és legelismertebb a magyar testkultúrában érintett felsőoktatási intézmények közül.
A TE küldetése az elmúlt 90 esztendő alatt sokat változott és tartalmilag gyarapodott, amelynek eredményeként immár három – OKJ, BSc, és posztgraduális – szinten nyújt lovas sportszakmai képzéseket.
A Testnevelési Egyetem és a továbbképzés céljai
- A testkultúra társadalmilag jelentős területeinek magas szintű művelése,
- az ezen alapuló és a társadalom igényeinek megfelelő, tudományos ismereteken nyugvó szakemberképzés;
- valamint a nemzet érdekeivel összhangban hozzájárulás a népegészségügy aktuális problémáinak megoldásához.
Mindezek a célok a lovaskultúra oktató szakirányú továbbképzésben is irányadónak tekinthetők.
Mely területeken hasznosítható a lovaskultúra oktató végzettség?
- Sport – lovasoktatás, edzésvezetés, versenyeztetés
A Magyar Lovassport Szövetség az edzői regisztrációhoz szükséges szakmai végzettségként ismeri el, valamint az itt végzettek külön vizsga és kötelező továbbképzések nélkül regisztrálhatnak lovasiskolai oktató-futószárazónak.
- Szabadidő és turizmus
Rekreációs célú lovas foglalkozások, táborok, lovastúrák szervezése, vezetése. A TE – en végzett szakember lovasturista-csoportokkal kapcsolatos tevékenységeket folytathat a sportképesítésekről szóló rendelet értelmében.
- Szolgáltatás, létesítményüzemeltetés
A TE – en végzett hallgató szakmai tevékenységért felelős vezető lehet, akár saját lovas vállalkozásában is a lovas szolgáltatókról szóló rendelet szerint. A lovaskultúra oktató végzettség ezen felül bekerül a termőföldvásárláshoz szükséges végzettségek közé, tehát a szak elvégzése után nem lesz szükséged még egy mezőgazdasági végzettségre is a földvásárláshoz!
- Oktatás-nevelés
A lovas szakemberek talán legfontosabb feladata a társadalom mélyebb rétegeihez is eljuttatni a múltunkhoz és hagyományainkhoz igen szorosan kapcsolódó lovaskultúrát. A TE – en végzett szakember lovaskultúrával kapcsolatos tantárgyakat és ismereteket taníthat, akár általános-, közép-, és felsőoktatási intézményekben a köznevelésről szóló törvény értelmében. A Kincsem Nemzeti Lovas Stratégiához kapcsolódó iskolai lovasoktatásban vezető szerepet tölthet be a nálunk végzett hallgató.
- Kutatás és szaktanácsadás
TDK, PhD, TE kutatólabor – Ha van egy jó téma, a TE megadja hozzá a szervezeti keretet!
A Testnevelési Egyetemen végzett szakember állami és magánszektorban is keresett szakértő a lovaságazati projektek tervezésében és kivitelezésében.
A fentieken túl a TE-en végzett hallgatók közül néhányan a lovasterápia, a lótenyésztés, és az élsport területein is tevékenykednek. Az ezekhez szükséges speciális képzésekhez is remek alapot, kiegészítést nyújt a lovaskultúra oktató végzettség.
További információk a lovaskultúra oktató szakirányú továbbképzésről
- E- mail: lovaskultura@tf.hu
- Telefon: +36 1 4881590
- Honlap: http://lovaskultura.net
„Miért ne választanád a legjobbat? Legyél Te is TE-es!”